Server Obludárium  
Z našich akcí - Druhá podzimní výprava na Lužnici  
S létem jsme se, stejně jako loni, loučili o posledním zářijovém víkendu a přilehlých dnech na Lužnici ze Suchdola do Veselí. Počasí bylo ještě lepší než před rokem a rozhodně vysoko nad průměr našich akcí. Sice se ani tentokrát nevydařila Stará řeka, ale za to služby vodákům zdá se berou na Lužnici opravdu vážně. Na Hamru za námi až do kempu dorazil z blízké vesnice vyslanec místního obecního úřadu, který nám po slabším antrée sestávajícím z hrozeb pokutou za nepovolené táboření odprodal za mírné ceny téměř čerstvé pečivo a diskrétně zmizel. V neděli ráno! Za celou dobu jsme nepotkali vodáka a mohli jsme si tak oddechnout od letních návalů. Jak řekl Dan: "Na letňáče je moc pozdě a na ty skalní moc hezký počasí, co by tu dělali."

Hele, kůň

Ne, že bych měl nějaký zvláštní vztah ke všemu, co má čtyři nohy, velkou hlavu a dělá íhahá, naopak, jsem v tomto směru demokrat. Jím všechno. Rovněž proti svému úhlavnímu příteli Danovi nic nemám, i když toho bych asi nejedl neb jej podezírám ze značné šlachovitosti. Ráno v Suchdole jsem ale vykouk ze stanu, uviděl koně a zazdálo se mi, že by to mohla být fotka.

hele kun - 1
kocicak - 2
Leze, leze po železe

Na Pilaři jsem si zaplavali, někdo nad jezem, někdo ve vývařišti a pak jsme se sušili a vymýšleli blbosti a sluníčko hřálo a bylo nám fajn.

Kočičák vyplouvá

A tady máme Rumíka s Květou. Tu a tam se stane, že i když loď nemá jméno, vbrzku si ho vyslouží. Onehdá jsme na Lužnici takto pokřtili Cedník. K Rumíkovic lodi stačilo opatrně přičichnout a v tu chvíli jste pochopili, že není jiné volby. Tady si ale ještě mysleli, že by "Kočičák" mohl vyčichnout.

leze leze - 3
cervena se line zare - 4 Červená se line záře

...červená se line záře, oheň, oheň, hřeje guláš, barví tváře

Kuk!

Za tuhle fotku jsem ani nedostal vynadáno, z čehož je vidět, že bylo opravdu brzo ráno.

kuk - 5
jedeeem - 6 Jedééééém

Řekněte sami, vypadají Vojtěch s Marií jako když spolu maj ujeto 30 metrů?

Doprava, DOPRAVA

Tak tohle je emancipace v praxi. Ne, že bychom to nějak podporovali, ale kdo chce kam ...

doprava - 7
bumbej - 8 Bumbej ...

Tuhle fotku mám prý domů, aby viděli, že na vodě nestrádám hladem ni žízní. No nevím. (Rumík)

Hej, rup!

Vodák to nemá lehký, železnice, ochránci přírody, stavitelé nejrůznějších vodních děl, majitelé příbřežních pozemků a další činitelé dokáží řádně komplikovat radovánky. Když si někdo ještě opatří pět metrů dlouhý autobus, má šanci opravdu si to užít.

hej rup - 9
tam ne - 10 Tam ne, sakra

Rumík nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze komunikace a na vlhkém povrchu chytil smyk. (Kuleš)

Ohshitohshitohshit...

Vojtěchova první šlajsna. Sice cestou vypadl ze židle a na závěr představení málem zajel fotografa ale vcelku se dá říct, že ji dal v pohodě.
Pointa příběhu spočívá v tom, že Dan, který to fotil stál na šutru těsně u hladiny s foťákem u oka. No a foťák má dost širokoúhlý objektiv. Počkal si, až bude mít pjekný záběr, pak to zmáčknul, sundal aparát z očí--a v tu chvíli zjistil, že Vojtova loď je tak asi metr od něj a dost rychle se blíží...
(Kuleš)

ohshit - 11
spediteri - 12

Špeditéři

Ve Veselí je to strašně daleko na nádraží. A tak jsme se vetřeli k ajznboňákům a začali loudit káru.
- "Mládenci, já vám ji teda půjčím, ale necháte mi tu občanku."
- "Tu nemáme. My vám tu zatim necháme tady Kuleše na práci."
- "Hm, víte co, já vám ji teda půjčím jen tak."
(Květa)


 

Není-li uvedeno jinak, obrázky vyhotovil, oskenil, upravil a slaboduchostmi opatřil © Tonda 1999.