Server Obludárium  
Z našich akcí - Jarní víkendovka na Ohři  
Když už svrbění dlaní začalo být k nevydržení, nezbylo nám, než vytáhnout lodě z kůlny, zpod postele, ze skříně a podobně, svěřit je Českým drahám a vůbec vydat se na vodu. A tak jsme se ocitli jednu středu večer na počátku května v Kynšperku nad Ohří odhodláni využít nadějného stavu vody dokud to jde. Ohře byla fantastická, počasí už méně, ale vcelku lze konstatovat, že vody jsme si užili opravdu důkladně a ze všech stran.

1 Plavci

Tahle fotka vznikla vlastně až na závěr vody, ale proč s ní nezačít. Všímáte si vážnosti, se kterou všichni účastníci přistoupili k jejímu pořízení. Můžete si nás vytisknout a pověsit hned vedle památečního fota "Valná hromada povltavské župy hasičské 1859" po pradědečkovi.

Brnkačka

Když je správně vody, sluníčka, a všeho, je to paráda. Když to i přiměřeně teče, tedy ani málo, ani moc, nic už člověku neschází.

 - 2
- 3 Slunce, voda, vítr

Když se počasí konečně umoudřilo a přestalo pršet, začal foukat ukrutnej vítr, pochopitelně předoboční. Jel jsem v singlu a vítr mě pěkně dráždil, protože jsem vždycky vykoumal, kudy ty šutry objedu, pak přišel silnější poryv a bylo zase všechno jinak. Kuleš s Darmodějem ale tyhle problémy neměli, inu ve dvou se to lépe píchá.

4
Hospodáři

V Lokti jsme poslali Toma za hospodským ať zjistí, zda bychom se nemohli vyspat na verandě, že někteří mají mokré věci. Vrátil se samozřejmě s povolením a navíc přinesl dva suché spacáky, karimámy a zprávu, že si můžeme půjčit hospodského stan. Tak se stalo, že jsme přenocovali v hospodě. Ráno ten dobrý muž dorazil o půl hodiny dříve, aby nám mohl uchystat snídani. (???)

Mokrý nadělení

Někdy to prostě nevyjde a jindy se člověk cvakne vyloženě trapně a musí se smát vlastní blbosti. Rumíkum ve smíchu překážely drkotající zuby. Večer, když se ukázalo, že ať ždímaj spacák sebelíp, pořád z něj kape, už se nesmáli vůbec.

- 5
 - 6 Vpřed!

Háček si to na poslední chvíli rozmyslel, a mě nezbylo než jet v singlu. Tak jsem všude trousil, že háčka má člověk stejně akorát pro zlost a tvářil se spokojeně. Co taky. Místy to bylo skutečně fajn, ale v neděli v silném protivětru mi občas docela zalézalo. (Dan)

Loket

Tohle budiž důkazem, že tu a tam vylezem z lodí a zajímáme se i o kulturu. Všichni poznávají Loketský zámek.

loket - 7

 

Není-li uvedeno jinak, obrázky vyhotovil, oskenil, upravil a slaboduchostmi opatřil © Tonda 1999.