Server Obludárium 
O Obludáriu 
<--
V
y
b
e
r
t
e

s
i

Občanské sdružení Obludárium je společností usilující o trvalý kulturní, duševní, tělesný i jiný rozkvět svých členû. Za tímto účelem pořádáme celoročně nejrûznější akce převážně drsné povahy. Nejsme žádní extrémisté, jenom jsme rádi v přírodě v každé roční době za každého počasí. Prostě hledáme pohodu a krásno.
Nejraději jezdíme na vodu na nějakou tu Českou řeku, třeba Sázavu. Nebo někam, kde se dá dobře chodit a ještě lépe koukat, třeba do Českého Ráje, na Šumavu a tak. Tu a tam se stavíme někde u dobré muziky, občas zajdeme potancovat, nebo na koncert, to aby si i kulturno přišlo na své.
Je třeba otevřeně přiznat, že většiny akcí se většina členû neúčastní.

Server provozují pro radost a užitek vlastní a svých přátel Tonda Beneš & Dan Lukeš. Převážně slouží coby poštovní server. Vznikl tak, že jsem jednoho dne seděl uprostřed pokoje a koumal, co bych tak dělal, abych se nemusel učit vyčíslitelnost. I napadlo mne, že bych mohl z odpadu postavit server pro lepší náladu.

Stalo se.

Vždy, když něco někde zbylo, Obludárium si polepšilo. Ještě nedavno to byl stroj s 256 mega paměti, P3/500 (!) + dvacetigigový disk. Teprve nutnost udělat z toho rackmountable počítač nás donutila k prvni investici po nekolika desítkách let a nyní to tedy je nudný koupený počítač (Supermicro X7SPA-HF, Intel Atom D525 na 1.8Ghz, 2GB paměti, zbytečně velkej 500GB disk, ze kterýho je naformátovaná jen desetina ...). Velmi spokojeně na tom běží FreeBSD Unix. Řeknete si, superpočítač vypadá jinak. Vypadá, ale tohle je náš  server a my ho máme rádi.

K světu jsme připojeni laskavostí finanční skupiny Fio. Oni nám poskytují kouzelný drát a my se jim snažíme nedělat ostudu. (ale homepage máme hezčí :-) )
Napište nám!   Optimalizováno pro Mozillu
Náměty a tipy zasílejte správcûm a majitelûm ve dvou osobách, jimiž jsou: Tonda Beneš - design © a Dan Lukeš - technical support. Stránka je vyvíjena a testována pouze pro Mozillu. Kdo by to tu chtěl okukovat jiným browserem, činí tak na vlastní nebezpečí.